Wielkanocna niespodziankaTegoroczna Wielkanoc na pewno w niczym nie przypomina radosnych Świąt, które znamy i utożsamiamy z wiosną, nowym początkiem, radością, beztroską i nowym życiem. Spróbujmy jednak w zaciszu naszego domu sprawić, że będą one pełne ciepła i..smakołyków, które choć na chwilę przywiodą na twarz uśmiech. Ta prosta babka z niespodzianką w postaci czekoladowego zajączka sprawi radość nie tylko najmłodszym!


Babka kakaowa


100 g masła

100 g drobnego cukru

2 jajka

120 g mąki pszennej

20 g kakao

1 łyżeczka proszku do pieczenia

15 ml mlekaBabka waniliowa


100 g masła

100 g drobnego cukru

2 jajka

120 g mąki pszennej

20 g kakao

1 łyżeczka proszku do pieczenia

15 ml mleka

2 łyżeczki cukru waniliowego


Krok po kroku:


Rozpoczynamy od przygotowania babki kakaowej. Masło ubijamy z cukrem aż do otrzymania puszystej masy. Następnie dodajemy po jednym jajku, nadal ubijając. Mąkę i resztę suchych składników przesiewamy i mieszamy. Łączymy ze sobą składniki mokre i suche, dodajemy mleko. Jednolite ciasto przelewamy do przygotowanej foremki keksowej (standardowy wymiar, u mnie sprawdza się warstwa masła i papier do pieczenia) i pieczemy przez około 45 minut w temperaturze 160 °C. Gotową babkę studzimy do temperatury pokojowej i kroimy na plastry na których kolejno używając foremki w kształcie zajączka wykrawamy zajączki i odkładamy na bok.

W przypadku babki waniliowej postępujemy dokładnie w ten sam sposób, ucieramy masło z cukrem i cukrem waniliowym, następnie dodajemy po jednym jajku nie przestając ubijać. Łączymy ze sobą przesiane wcześniej składniki suche ze składnikami mokrymi, dodajemy mleko i delikatnie mieszamy. Do przygotowanej uprzednio foremki keksowej przekładamy niewielką ilość ciasta, następnie układamy czekoladowe zajączki (w pozycji stojącej, jeden za drugim) i przykrywamy je resztą ciasta. Pieczemy w temperaturze 160 °C przez około 45 minut. Ciasto pieczemy do suchego patyczka, studzimy i pokrywamy lukrem. Polecam lukier cytrynowy! Smacznego! :-)5 views0 comments

Recent Posts

See All